pondělí 26. října 2015

Podzimní :)Krásný podzimní den přeji,
čas letí jako splašený a já sem zase v poklusu...klasika... práce, kuchyň, úklid, zahrada, hlína...:)
není čas ani na blog, ani na prohlížení, jediné co zvládám je na Pinterestu v posteli na tabletu ukládat fotky a na facebooku je lajkovat - což je věc, která mi v blogovém světě hrozně chybí, kolikrát se mi líbí příspěvek nebo fotografie , ale mozek není schopen vyplodit souvislou větu, kterou bych to dala dané blogerce najevo :) nevím jestli by bylo pochopeno, kdybych pod příspěvek "prdla" jenom smajlíka místo tlačítka "to se mi líbí", které je na Facebooku :)))
...taky jsem začala uvažovat, že na Facebooku založím stránky Z Domu Na Stráni... bylo by tam i album, kde by byly sošky, které mi zbývají na prodej - i s cenou a rozměry... tím bych trošku ošidila moje "výčitky", když píšu cenu v mailu s obavou, že se to bude zdát drahé a já se snažím většinou románem obhájit a vysvětlit proč "to" tolik stojí a jak je "to" velké :) ...ale není čas, není čas :))
i většina fotek co dneska vkládám je staršího data, než se rozhoupu k tomu abych fotky upravila, a vložila příspěvek, tak jsou fotky pasé :))
jako například toto: foceno před 14dny :))
...včera jsem víly odvezla do pece, dneska je přinesu a do pátku budou vypálené podruhé, boť v sobotu jdu na oslavu a mám v peci truhlík na přání (truhlík byl děsnej vopruz a vůbec mě nebavil :))) což mě jen utvrdilo v mém rozhodnutí, že si je vyrábět nebudu, ale poctivě našetřím a koupím, už mám pár favoritů... :)) ....mi to za tu dřinu a rozčilování nestojí a ještě se mi to ve finále ani nelíbí boť na tom vidím chyby :)
Jedna z víl bude asi v přírodní barvě, jako byly ty dvě porouchané, jedna v bílé...?? kytičky barevné?? ještě nejsem rozhodnutá...


...mám sklizenou bylinkovou zahrádku, suším, něco nasušíno, včera jsem už dala pryč truhlíky z oken, zatímco Bacopy jsou teď hezčí než celé léto, Ledovky už přízemní mrazíky, které po ránu občas bývají nezvládaly a byly ošklivé....připraveno na dekorace zimní i podzimní (ty podzimní asi nestíhám :)))
....máme děsně drahej dřevník - ale už letos naposled...konečně jsme dodělali opravdový dřevník (teda Martin - já nee :)  dříví z předchozích let jsme ještě složili v druhé části podloubí, to co přivezou letos na příští rok už půjde do dřevníku... a já příští rok můžu zútulňovat druhou část podloubí :)) jupííí !!
Bonifác zdrhá... k dědovi vedle... je tam spokojená, celej den chrní na gauči a domů přijde akorát, když usoudí, že by mohla bejt nějaká dobrota...:)

Už zdrhaj všichni tři :) u dědy jsou totiž vždycky piškoty :))

Zahrada po ránu...krásná, barevná... 

....vypadá to, že za 14dní malujeme obývák...na bílo... mám v hlavě pár nápadů jak nakombinovat a co nakombinovat a vytvořit modrého, aby se to propojilo s tou modrou dlažbou v kuchyni...
bílou jsem nakonec zvolila proto, aby se tam netlouklo víc barev... o to víc se budu moc vyřádit na doplňkách... kdyby byla neutrální podlaha, šla bych do nějakého teplého nažloutlého, okrového odstínu, ale nějak se mi už barevně nechce nic kombinovat, bílá je nejjednodušší volba k té modré...


tyhle srdíčka vyrábí moje kamarádka Simča...mám už dvě... měla bych jich i víc boť se mi hrozně líběj, ale ona mi je nechce prodat :)) a mně se nechce jí je "brát" - i když vím, že bych je dostala z lásky :)Jarmark v Lysé nad Labem... zase zachycena při činu :))) tohle je už třetí fotka od jednoho fotografa, který dělá moc krásné fotografie z jarmarku a umí krásně zachytit výrazy lidí... mě už podruhé zachytil jak slintám nad keramikou a samozřejmě, že jsem si tu mýdlenku koupila...vlastně jsem si koupila dvě a ještě jeden hrníček v tomhle stánku... pak taky naušnice - jsem na ně drobet úchylná :)) a jednu krásnou keramickou "kapsičku" ...už mám pro ní i vymyšlený místo...ale samozřejmě je to vrtání do dlaždiček... to nevím jestli mi projde, tak jsem vymyslela "rychlehonem" ještě jedno náhradní místo - tam je vrtání jenom do zdi :)))) 


...slibuju, že se polepším a další příspěvek bude dřív ... :))Přeji Vám krásný podzimní čas
Renata

10 komentářů:

 1. Renatko máš to doma útulné a podzim krásně barevně odívá přírodu. Mám ráda tvé příspěvky. Krásné podzimní dny. Rija

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rijuško moc děkuju za tak krásnou pochvalu!! To se mi bude hnedle líp psát a budu se víc snažit, abych nebyla na příspěvky lempl :))
   Krásný podzimní čas u Vás na "chaloupce" přeji, Renča

   Vymazat
 2. Reni, krásné, moc krásné! Podzim má své obrovské kouzlo :) Krásně vymalujte! :) J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joli, doufám že se to vymalování povede a vyjde...Martin lehnul...tak snad mi to klapne... bude mu pomáhat kamarád a ten řekl, že za 14dní to udělaj - ať už je prej ode mě klid :)))) a oni se můžou vrhnout na motorky...:)))
   Mějte se krásně a užívejte kouzla podzimu, papa Renča

   Vymazat
 3. Renčo, krásné pohodové fotky plné domácí pohody a ručního tvoření. Měj se krásně ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivčo moc děkuji!! :) Posledních pár dní "peču" - to je ruční tvořeníčko...mám přes 200 vykrájenejch ozdobiček...dneska jsem už něco i naglazovala a až doglazuju i ten zbytek tak si myslím, že tím jsem letos s "cukrátkama" skončila :)
   Měj se krásně a užij si krásný podzim, Renča

   Vymazat
 4. Krásná zahrada a tvoje postavičky jsou nej :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šári moc děkuju za pochvalu!! :) a přeji Ti krásný podzimní týden, Renča

   Vymazat
 5. Reni, hele s tím vymýšlením pro cenu sošek, víš dobře, že to nemám ráda. Komu se to nelíbí, ať nekupuje. Víš, já když jsem dřív hodně šila, tak mi taky někdo řekl, že ta zimní bundička je moc drahá. Tak jsem na to odpověděla, že ona leží večer u televize a já večer sedím u stroje a bylo vymalováno.
  já potřebuju nutně rybáře a to na Vánoce. musím ti napsat.
  Krásný den Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Majko já vím!! :) A děkuji Ti :) ... ale taky už se mi stalo, že mi na cenu bylo odpovězeno, že je to teda drahý..no já to taky nemám za pět minut... ale pro zasmání: teď mi nabízel známej pec - prej výborná, veliká, cena dobrá, teplotu na nastavení jakou chci... nakonec jsme u něj na dílně vytáhli velkou "bednu" ještěrkou... a když jsem koukala na termostat - a otočila jsem s ním maximálně na 200stupňů začala jsem se smát... známej koukal čemu se to tlemím, tak sem mu říkala, že je výborný, že si můžu dát teplotu jakou chci, ale že já pálím na 1200 :))) na dvěstě bych to tak maximálně vysušila :))
   Majko napiš - pro nutné potřeby já mám naprosté pochopení :)
   Krásný volný den, Renča

   Vymazat