čtvrtek 17. září 2015

Babí léto u nás
Krásný den Vám přeji, posílám pár fotek aktuálně od nás z podloubí a ze zahrady :)
Venku je zatím krásně a tak jsem včerejší dopoledne strávila patinováním některých věcí u nás doma (venku) - došlo konečně na ten vojenský kufr co jsem dostala od Martina mamky... stoleček co jsem dostala od kamarádky a byl natřený na červeno, stoličku a pár bedýnek ve kterých jsou květináče... dělala jsem to poprvé, špinavá jsem byla od shora až dolů (opravdu jsem si zvládla vyráchat v barvě i cop :) )
Martinovi se líbilo, takže další úkol je skříňka... došla mi bohužel barva, takže jsem nemohla pokračovat - o víkendu si k tomu zase "sednu" :)
Na patinu ještě přijde modrá, ale tu mám slíbenou na těch pár šmuh od kamarádky a nebudu muset kupovat celou plechovku :)
Jedno z pítek.. původně jsem pálila 4, ale tohle jediné vyšlo hezky :( U ostatní jsem trubka nakombinovala nenakombinovatelné ... Použila jsem modrou glazuru, která jak jsem potom zjistila, se musí pálit na míň stupňů a těch 20 stupňů navíc s tím nadělalo hroznou paseku a druhá byla transaprentní průhledná, kterou jsem kdysi dostala a jak jsem zjistila po výpalu - ta se musí pálit na podstatně vyšší teplotu...takže je musím naglazovat znovu a uvidím co mi z toho vznikne... takovejch hodin práce v čudu...Naštěstí nepraskly, tak holt zaplatím ještě jeden výpal :)) Chybama se člověk učí....

 Pár fotek ze zahrady... je v tomto období krásná :)

V týdnu jsem přinesla další várku z pece... druhého skřítka pro mě :))) a tohodle, kterého jsem měla původně na prodej, nakonec na prodej nepůjde, boť si ho přál jeden rodinný příslušník k narozeninám :) Prvního jsem mu dát nemohla (většinou si první věci nechávám a navíc už je takovej hezky usazenej na skalce a toho druhýho - ten mě chytil za srdíčko a ze zahrady nepůjde :) Takže nakonec tenhle a na prodej uplácám jiného :)
Vodníček - tentokrát v červené-zelené a hnědé. Než jsem ho stihla dát na FB na prodej, byl prodanej známé :)No a tohle byla výzva...ozvala se mi paní, která si ode mě kupovala stojící holčičku, a dle fotografie jsem tvořila... hlásila jsem dopředu, že si to nebude podobné... nakonec to dopadlo docela dobře - až na oči, které má pán v reálu dost zapadlé a mě to ne a nešlo :) ale jinak jsem se pokoušela tváře a podbradek udělat dle fotky a to vyšlo.
Na hlavě a krku má havajský věnec, v ruce doutník (prý je má pán velmi rád) a je oblečen dle fotky v nějaké "římské tóze" a bude mít červené trencle s bílejma puntíkama :)
Je to dárek ke kulatinám, tak doufám, že se bude pán sobě líbit :) je to prý velký srandista, takže si myslím, že nejde ani tak o přímou podobu, jako o příběh, který se k té fotografii váže :)

Máme hafo malin, velké hafo malin... máme malinové hody :))))


P.S. Začínám dávat dohromady peníze na další noťas... nemám totiž poslední dobou moc šancí se na něj dostat... Nynouš ho zabírá na hry a když ho nemá ona, tak ho má Martin nebo si na něm pustíme film... na tabletu mi blogy blbnou a hlavně komentáře jsou očistec, boť mi to prohazuje písmenka nechce mi to napsat háček a tak podobně, takže jsem ráda, když se mi na dobrou noc v posteli na tabletu povede si něco od Vás prohlídnout, nebo na FB olajkovat fotky :) Snad se mi to našetření povede brzy, boť situace začíná být kritická :))))))

Mějte se krásně a užívejte krásného počasí... Dneska je to opravdu paráda a já za chvilku mažu do práce a vrátím se až večer, tak už si toho sluníčka dneska moc neužiju :)

Renata

12 komentářů:

 1. Renčo, nádherné podzimní aranžmá. Radost pohledět. ..a tvé výtvory,taky úžasné. Měj se krásně Ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivčo moc Ti děkuju!!! To jsem ráda, že se líbí!! Přeji Ti krásný víkend :)
   Renata

   Vymazat
 2. Reni, tiše, upřímně a hlavně pozitivně závidím ten prostor na zahradě. Je opravdu ndherná a Tvé dekorace... dokonalá souhra. Patinování se Ti moc povedlo, mákla sis a stálo to za to :) Opravdu krásné! :) Tak snad sis dopoledne toho sluníčka užila dokonale, páč u nás teď strašlivě funí a tuším, že sprchne :) Aspoň bude zalito :) Reni, měj se krásně! Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joli, moc děkujuuuu!! :) Užívala jsem si to - i když u těch bedýnek jsem se proklínala, že mě to vůbec napadlo - to byla dřina, ty prkýnka byly vopruz:)))
   Včera tady taky pěkně foukalo a ochladilo se, a aby se to vedlo úplně lehla mi Nýna... Já teď metelím do práce a ona si lebedí v posteli, to už mít noťas nebudu vůbec :)
   Měj se krásně - užijte si víkend :) papa,Renča

   Vymazat
 3. Reni to je nádhera. Zahrada i tvoje výtvory. Máš úžasný cit pro detail. U nás bylo včera krásně letně. Dneska se trošku ochladilo, ale tahle teplota mi vyhovuje. Přeji krásný víkend. Pa Rija

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rijo moc děkuju!!!! To je krásná pochvala - o to větší boť neladím do bílého, čistého stylu :) U nás dneska taky krásně, ne takové vedro jako včera, příjemné teploty...snad to ještě chvíli vydrží... zimu já nerada - jsem děsná zmrzlina :)))
   Přeji Ti krásný víkend, papa Renča

   Vymazat
 4. Reni , tvořeníčko i zahrada jsou nádherné !!! Vždy se moc těším na Tvůj článeček, výtvory i pohled na zahradu.
  Měj se krásně a přeji prima víkend. Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé Jani - to jsi mi teď udělala radost - s tím těšením!! :) Moc děkuju - o to hezčejc se mi budou vkládat teď příspěvky, když vím, že se na ně někdo opravdu těší!!
   Krásný víkend Ti přeji a ještě jednou díky! Renča

   Vymazat
 5. Krásná zahrada, krásná zákoutí a moc se mi líbí pán s doutníkem :-) M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti - moc děkuju za pochvalu!! Z pána z doutníkem mám radost a navíc se líbí i paní co si ho objednala, uvidím jak vyleze po výpalech, ale snad se nic nepo.... :D
   Krásnou neděli přeji :) Renča

   Vymazat
 6. Ty brďo, Reny, ta patina se ti moc podařila. a sošky máš zas moc pěkně. Já pořád střádám plány na toho rybáře, musím to nějak vymyslet.
  krásný den Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Majko moc děkuju - to jsem ráda, že se ti líbí.
   Plány střádej :) Střádání plánů na moje sošky já moc ráda :D :D :D
   Moc děkuju za komentář a přeji krásný den, Renča

   Vymazat