pondělí 13. dubna 2015

Letos poprvé ....Krásný jarní den Vám přeji :)

V sobotu bylo u nás opravdu krásně a tak bylo letos "pár" poprvé...:)

připustili jsme a dali dohromady bazén a tak se letos poprvé kluci vyráchali v bazénu (co by pro tenisák neudělali, že :) )
poprvé jsem chodila po zahradě bosky...
poprvé jsem pověsila prádlo na venkovní sušák a zase ho voňavé od venkovního vzduchu sundala...
poprvé Martin sekal zahradu...


a poprvé - i když ne to nebyla sobota, jsem vůbec neřešila velikonoce...upřímně napsáno nemám velikonoce vůbec ráda. ...časuje se to již od dětství, kdy jsem jako zaprdnuté, stydlivé a introvertní dítko velmi nerada a  jen z velkého donucení chodila koledovat...přehouplo se to do puberty, kdy jsem neviděla nic fajnového na tom, že mě pubertální vrstevníci sesekali prďku "do modra" jen aby dostali panáka alkoholu, načež čím více byli nacamraní, tím větší byl potom vejprask ..a nějak jsem tomu nepřišla na chuť ani v dospělosti... a taky proto že na velikonoce je většinou Nynouš u tatínka, který bydlí v rodné vesnici - jak říkám já..kdysi dávno před lety si chlapy cestou z hospody popletli baráky a teď jsou tam skoro všichni přes nějaké ...té koleno příbuzní, takže si to tam Nýna opravdu užívá a chodí od jedné tetičce ke druhé..:) 
Letos byl Nynoušek v Itálii, odjela už v sobotu na celý týden lyžovat, takže tu na ní čekala sladká vejslužka a dárek "aby jí nepokakal beránek" dostala už předem, boť jsem jí koupila tašku a ta s ní cestovala už do Itálie. No a boť nemáme zvonek a barák stojí dosti daleko od braňky a nikdo se na nás tudíž nedovolá (nedohuláká) a ani nedozvoní praktikujeme to většinou tak, že strejdové z ulice mě prozvoní a já jdu s vejsluškou k braňce...Letos chodili všechny děti bez tatínků a protože vědí, že u nás je hulákat marné, byl úplný klid a probíhal takzvaný gaučing... Vajíčka jsme měli aspoň k večeři - míchaná :)))
 Na zahradě to všechno krásně kvete a probíhají tu ptačí námluvy ostošest..:) Některé už asi i proběhly, boť vrabčáci už tu poletují se stavebním materiálem do hnízd :)V úterý jsem měla volno a strávila celý den u maminky a u tatínka, sestru jsem neviděla hrozně moc dlouho...jak chodíme do práce obě dvě a já tam většinou jedu uprostřed týdne, odpoledne hned po návratu Nynouše ze školy,  uplynula od našeho posledního setkání celá věčnost :( nejsme na to moc zvyklé, protože léta letoucí jsme bydleli (naši, já a Máca) všichni kousíček od sebe (v jedné vesničce) ..a co jsem se odstěhovala - sice jenom 15kilometrů - není to už i přes tu malou vzdálenost tak jednoduché :( 
Máca si pořídila miminko...psí...teď jsou jí čtyři měsíce a je to takové "malé" nemotorné mimčo, ale mazlící a tulící, tak jsem si jí pořádně užila :)
...protože byl Nynoušek celý minulý týden fuč a já nemusela řešit ani úkoly, učení ani kroužky, zbyl mi čas - jak jinak na plácání... 

Jeden dáreček pro Mácu:
:) hlásím, že to RP co má ta holčička na tričku není můj monogram, ale název studia kde moje sestra pracuje :) Na zakázku jsem dělala sedící andělku... ...další zakázka je vodník a kašpárek, ale nějak se nemůžu k těm "chlapům" propracovat...:))) takže místo vodníka a šáši :

...musím užít ještě těch dnů, kdy není v podvečer ještě takové teplo a neděláme na zahradě... a taky moje kamarádka Jana domluvila naši účast na dvou jarmarkách - uffff - ...takže si nějak tak říkám...co kdyby... aby bylo na ten prodejní stoleček co dát :)) sice je jeden v květnu a druhý v červnu, ale ono to docela letí... taky ty sošky musí tři týdny schnout, než je odvezu poprvé do pece, takže zatím jsem pořád za "plácalku" :))
Ale v sobotu sem si jela pro Nynouška a samozřejmě nás čeká hrozně moc dopisování, protože na dovče nedopsali z připraveného učiva od paní učitelky skoro nic, myslím, že to tento týden s tím plácáním nebude tak moc "horké"... taky uvidím co se dozvím zítra na třídních schůzkách, ale moje dítko milované nepatří mezi premiantky..tak se můžu jenom modlit, aby tam nebyla nějaká výtka za chování ve třídě (je to drobátko raubíř), jinak mě asi nepřekvapí nic :)))


Přeji Vám krásný týden, pokud to bude možné plný sluníčka :)

Mějte se krásně, Renata 

8 komentářů:

 1. Tak znova, páč koukám, že mě ten net dneska ignoruje... :) Reni, máš neskutečně šikovné ruce! Tvé "plácání" fakt obdivuji! Tak ať se daří najít další čas na tvorbu a ve škole to snad nebude tak špatné :) Pa, Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joli moc moc Ti děkuju!!
   Doufám, že mi v sobotu vyjde po práci ten jarmark...když ano, určitě si Tě tam někde najdu a budu obdivovat ty Tvé šikovné ručičky naživo, už mám i představu co bych asi tak nutně potřebovala :D
   Měj se krásně, snad Tě v sobotu uvidím. papa

   Vymazat
 2. Reni, Tvé plácání je nááádherné !!!
  Přeji, aby se našel čas na další suprové tvořeníčko.
  Sestřino psí mimčo je moc miloučké.
  Měj se krásně. Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani moc Ti děkuju, jsem moc ráda, že se líbí!! Čas snad bude... mám ještě pár představ co bych chtěla uplácat (ani jedna není ten mužskej...dokonce mám v plánu i slečnu šaškovou...misto šaška :)))))
   Ještě jednou moc děkuju a přeji Ti krásný jarní čas.
   R.

   Vymazat
 3. Nádhera, početla jsem si:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)) to jsem moc ráda Ajko a děkuju!!! :)

   Vymazat
 4. Reni, teda krásně jsi se rozepsala. Pěkně jsem si početla. Dárek pro sestru je moc povedený. Jo a naše Simonka je taky raubíř. Blonďatý dáblík.
  přeji krásný den
  Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásný páteční den Majko přeju, Moc děkuju za komentář... Třídní schůzka byla poučná, krom zhoršení prospěchu i zhoršení chování...je drobátko rozhozená po všem tom volnu (nemoc, prázdniny, hory) takže mazec :)))
   Krásný víkend Ti přeji :)
   R.

   Vymazat