středa 29. dubna 2015

Hlínový...:)


Krásný středeční den Vám přeji,

jak název dnešního příspěvku napovídá..posledních pár týdnů se mé ruce pořád hrabou v hlíně... Jakékoliv hlíně, protože na zahradě je spoustu práce, tak jakmile to počasí dovolí jsem tam a pleju, odklízím nebo přesazuju :) a protože se blíží pomalu a jistě čas našeho keramického jarmarku, plácám se neustále také v hlíně keramické... Nápadů spoustu, času málo... Línající psi, neustálý pobyt v kuchyni nebo u prádla, nebo na zahradě, zhoršující se prospěch milovaného dítka... zase sem v poklusu :))


Před necelými 14dny jsme vyrazily s kamarádkou Simčou na jarmark do Lysé... jsem moc ráda, že jsem osobně poznala Joli (blog V jahodovce)  i s dcerou Rozárkou a taky se nám povedlo seznámit se se Šárkou Keramikas, jejíž práci obdivuju už dlouho a vzdychám nad každou novou věcičkou, která přibude u ní na Fleru... Loni jsem si objednala malou zahradnici, letos jsem si odvezla z Jarmarku aspoň svícínek. A v plánu je květináč - fakt si nemůžu pomoc :))  Potykání se Šárkou byla třešnička na dortu. Navíc mi Simča na vejletě neporodila (připravena sem byla na vše), takže jsme si to vejletění parádně užily :)


Girlandu od Joli Vám ukázat nemůžu, boť Nynouš má v pokojíčku tak neskutečnej bordel, že se to nedá ani vyfotit :)))30.května razíme s Jančou jarmarkovat (Simča za náma snad dorazí juknout s miminkem :) )... a tak se snažím uspíšit dobu sušení sošek jak se dá - v chodbě jakmile je trošku chladněji a Martin zatopí to u nás vypadá i takto....Kašpárek stále není uplácán, ale zato mám dvě krásné holky kašpárkové :))
a když svítí sluníčko můžete u nás vidět i toto...ale jinak na zahradě se samozřejmě víc pracuje než suší... stříhá ve velkém (teda Martin stříhá, já odvážím jedno kolečko za druhým... Ještě že nejsme odkázaný na biopopelnici, taky máme ohniště a na zahradě je jedno takový místo za stromy, kam jsem letoš vyvezla už asi 14koleček větví.
Taky jsme ubrali zase kus trávníku a sázíme pomalu a jistě jehličnánky... O víkendu se snad přiveze další hlína a vrhneme se na ostrůvek...:)
a poslední foto na závěr, letos budou zase miminka - můj neprofi foťák dělá dělá příšerné fotky jakmile trošičku použiju zoom, ale snad něco uvidíte... Probíhá u nás tvrdý boj a hádky o hnízdo mezi strakama a párkem kalousů - straky ho postavily před lety, kalousové jim ho zabrali a zatím mají navrh :)))Já se s Vámi srdečně loučím... Jdu popíjet :)) Dneska se totiž Barborka  rozhodla přijít na svět (krásný 4 kila) a tak si jdu ťuknout na její zdravíčko, jakožto téměř totální nepijan, jsem připravena, že už po jedné skleničce Sangrie ji budu mít jak z praku, dneska tudíž už nic neudělám a zítra budu mít bolehlav :))
Mějte se krásně
Renata

16 komentářů:

 1. Reni, tak začnu od konce: přeji příjemnou oslavu bez zítřejšího bolehlavu :) A co se týče keramiky všude kolem... no, už jsem Ti nad tím achala... ty andělky jsou úúúžasné! a zahrada... obrovská! :) Užívej počasí, pa, Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joli moc Ti děkuji!!! Těším se na Vás v Kostelci ;)
   Bolehlav není zas až tak hroznej, ale byl postelový kolotoč :))) Fuj :)) A dneska jsem jak bacená do hlavy:))
   Mějte se krásně, papa

   Vymazat
 2. Díka za příjemné nakouknutí, bylo mi fajn, hlína je tvůrčí záležitost .....Hezké dny přeji Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani moc Ti děkuji za komentář a za nakouknutí :) Měj se krásně! Renata

   Vymazat
 3. Krásná keramika a krásná zahrada :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :) Za obě pochvaly!! :)

   Vymazat
 4. Jsem na tom podobně většinu času trávím na zahrádce moc hezké věci děláš Měj se

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi moc děkuju za komentář a za pochvalu!! Krásný prodloužený víkend přeji!
   Renata

   Vymazat
 5. Reni, krásnou zahradu máte. já s jehličnanama ještě pořád otálím, ale vidím, že bych neměla.
  krásný den Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Majko moc děkuju, jehličnánky mám moc ráda, navíc z nich není tolik bordelu jako z listnatejch :)))) Určitě doporučuju ;) Krásný zbytek víkendu Ti přeji!

   Vymazat
 6. Nádherný figurky, takový veselý. Rozesmála mě fotka, jak si u komína v kruhu svorně nahřívají cemr... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :))) moc děkuju za pochvalu Marci, mě rozesmál Tvůj komentář :) S nahříváním je konec...už bude hezky a tak budou poctivě tři týdny schnout :)
   Měj se krásně, přeji hezké jaro!
   Renata

   Vymazat
 7. Dneska jsem objevila tento blog a už jsem si ho přidala do oblíbených. Moc krásné figurky. Tedy ty holky kašpárkové nemají chybu. Krásný den Rija

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju za pochvalu Rijo, já jsem si díky Tvému komentáři přidala do oblíbených ten Tvůj - krásnou chaloupku máš!! :) Jedna z kašpárkovejch už je vypálená a mám z ní radost :)
   Měj se krásné a budu se zase těšit ;) Renata

   Vymazat