středa 22. října 2014

Podzimní marodění...tak a je to tu, Nynouš marodí, od neděle horečky, potvrzená viróza od doktora - má zánět v krku, tak jsme spolu doma. Pro mě to znamená, že jsem offline :) - vzdala jsem se počítače i tabletu - i teď na mě každou chvilku huláká, kdy jí jako ten počítač už dám :) ale díky tomu je pěkně v peřinách a nemá moc tendenci vylejzat... A já ? ...já si v mezičase vesele plácám hlínu :)
S Nynoušem je to taky lepší - čím je starší, tím líp se do ní dostávají medikamenty, jen sem zvědavá až donesu učení ze školy, jestli bude při dopisování sešitů taky tak hezky spolupracovat :)
A krom toho vymejšlím a tvořím co jí udělat k jídlu... je to problém i když je zdravá, natož když marodí... do všeho dloubne a nechá to, nebo na to rovnou odpoví, že to teda jako jíst nebude...
Včerejšek byl ve znamení řízku... to je taková tutovka :) ...ale jinak se musím přiznat, že si s ní ten čas doma  vychutnávám... viděla jsem s ní pár pohádek...a po dlouhé době zase neřešíme úkoly ani nic jiného do školy... (o to víc to samozřejmě začneme řešit, až opadne teplota)... a překvapivě není ani moc mrzutá ani otrávená (to taky asi teprve přijde) :)Čertík rošťák... v misce bude moci být čajová svíčka a nožičky budou hejbací na drátku přidělané :)

Méďa pro Nikolku, když ho viděla, trvala na tom, že bude celý růžový... uff-nakonec jsem jí ukecala, že bude mít ružové srdíčko a knoflíčky po stranách... jo a ona mě, že bude růžovej čumáček :) Jen mi zase kluk chlupatá narostl..já to malé prostě dělat neumím :)Dneska je venku hnusně... v noci hrozně pršelo, ale vichřice se neobjevila...alespoň jsem při ranním kafi venku nezjistila žádné velké škody... Včera jsem "zazimovala" bylinkovou zahrádku, doma suším - hlavně tymián, který patří mezi mé nejoblíbenější bylinky. Nechala jsem v zahrádce jen pár šlahounů máty... uvidím, jestli to ochlazení zvládne, ale do pití je čerstvá výborná a nechce se mi jí ještě vzdát :)

"pro Majku"  -  naše zídka u bazénu :)
V sobotu z práce jsem se jela juknout do zahradnictví a samozřejmě neodešla s prázdnou :)


Tak se tu mějte všechny moc krásně... večer až usne Nynoušek se vrátím :))))))
 Renata

8 komentářů:

 1. Jů, ten vodník je skvělý .... a ostatní též:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Ajko, moc děkuju !!!! :) ...zlobí mě při schnutí fajfka, ale já jí "přeperu" :)
   Krásný den přeji :)

   Vymazat
 2. Reni, ty seš zlatá, děkuji za tu fotku pro mě.
  Hezky jsi to marodění Nikolky popsala, je fajn, když si to užíváte. Čertík je super, vodník taky, ale teda ten medvídek, ten se ti fakt podařil, je fakt chlupáč. A růžovej by vůbec nevadil.
  jo a prosím, tě, na té fotce pod tou s tím domem, ten stromek (ne ten jehličnan) ten druhý, s kulatou korunkou, jak se jmenuje?

  přeji krásný podzimní den Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ahoj Majko :) a ty si zlatá, že píšeš komentář a všimla si si :)
   Nikolku jsem dneska odvezla k tatínkovi,už sem musela do práce a zítra taky. Je na tom už líp - až na ten kašel, myslím, že pondělí a úterý bude ve znamení dopisování učení. Moc Ti děkuju za pochvalu ohledně hlíny, našla jsem ještě jeden balík v truhle:) Hurá, tak plácání pokračuje :)
   Ten stromek je naroubovaná japonská vrba - Hakuro Nishiki - stříháme jí tak dvakrát do roka - aby byla pěkně hustá. Je moc hezká a opravdu krásně kvete:)
   Krásný večer Ti přeji! :)

   Vymazat
 3. Ahoj Reni, čertík , méďa i vodník jsou nádherní, jsi šikulka !!!
  Máš moc pěknou zahradu, vše hezky upravené , suprové.
  Doufám, že už je Nikolce lépe.
  Měj se krásně a moc se těším na další pokocháníčko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Jani, moc Ti děkuju za pochvalu!!!!
   Nikolka už má "roupy" a krom občasného zakašlání už je naprosto v pořádku:) Dopisujeme učení z minulého týdne, což jí vůbec nebaví a dneska už lítala i venku s ostatníma spolužákama :)
   Za zahradu vyřídím pochvalu Martinovi, je to hlavně jeho práce, baví ho to venku víc než vevnitř :) Já jsem hlavní odklízečka toho co on ustříhne, zařízne, uřízne ;)
   Měj se moc krásně a zase brzy na "viděnou" :)

   Vymazat
 4. Ty postavičky jsou vážně úúúžasné, Reni. Ráda k Vám nakukuju a ráda se vracím...a články pobavíte :o) Mějte se prímově, Štěpka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štěpko, moc děkujuuu!!! Jsem ráda, že se líbí - všechno ;)
   Taky se mějte moc krásně!! :) Renča

   Vymazat