středa 17. září 2014

Jak jsem jela koupit chleba ...

Včera jsem Nynouše odvezla na skauta a jela do malé samoobsluhy v našem městečku koupit chleba. Zaparkovala jsem vedle náklaďáčku s kontejnerem na odpad z domečku vedle. A jak jsem tak šla kolem té hromady harampádí a bordelu, můj pohled upoutaly z té hromady koukající nožičky... zasekla jsem se, udělala dva kroky zpátky jak ve filmu a když jsem poznala co to je, hned jsem se ptala majitele jestli si to můžu vzít :) řidič náklaďáčku na mě koukal, jak když jsem spadla z višně,když jsem ho požádala jestli mi s tím pomůže do auta... trvalo mu tak půl minuty, než se rozhoupal a jal se tedy chlapsky vytahovat onu věc z toho marastu...a když jsem mu řekla, aby mi to dal na zadní sedačky, boť do kufru se mi to rozhodně nevejde, koukal jak kdybych z té višně spadla minimálně dvakrát :) ...ale nedalo se nic jiného dělat přeci, žádný hadr jsem v autě neměla, a co kdyby náhodou mi to někdo vyfouknul, než bych pro něj dojela... a tak jsem drobátko víc zašpinila sedačky... a domů přivezla pro mě "poklad" ... uznávám, že je trochu poničený, orezlý a ošuntělý, ale stejně je parádní :) ..a bude z něj krásný stoleček :)


Přeji Vám krásný den :)
Renata

10 komentářů:

 1. Ahoj Reni, taky si myslím, že nechat ten poklad tam by byla velká škoda. Stoleček z něj bude nádherný !!!
  Zapečené brambory v nové formě vypadají báječně.
  Doma to máš moc pěkné. Taky mám starý šicí stroj, zatím je teda na půdě, ještě nenadešel čas (manžel jej dole zatím nechce.) Ale jeho čas přijde a taky ho budu muset opravit, tchán jej trošku opravil umakartem, což je hrůza.
  Chtěla jsem se zeptat na ty nádherné keramické postavičky, ty vyrábíš ?
  Měj se krásně a moc se těším na další návštěvu u Tebe. Jana

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Jani, děkuju moc za chválu! :) ..u nás doma je to taková směsice, barevná, veselá...někdy možná až neladící a do dnešní módy bílého nábytku a doplňků jemných něžných barev moc nepasuje...ale mně se líbí tolik moc věcí, že i kdyby jsme měli bílý nábytek, tak by to stejně v jednom tónu a designu nebylo :))))
  My máme doma šící stroje dva, z toho jeden je dědictví po mojí babičce - ještě pamatuju dobu kdy na něm šila :) Držím palce, aby čas toho tvého brzy přišel a neboj Jani - tenhle stoleček si bude muset taky chvíli počkat...zatímco já bych ho jen drobátko obrousila a dala na něj dřevěnou masivní desku, Martin říkal, že se to bude muset nějak opískovat a zrenovovat z gruntu...tudíž to bude déle trvat ;)
  Za pochvalu ohledně postaviček Ti moc moc děkuju!! Ano, vyrábím je já - je to můj koníček a relax... I prodávám nebo vyrábím něco pro známé a kamarádky, ale keramickou pec nemám a nechávám to vypalovat jinde...třeba jednou...ale koupě je dost nákladná záležitost na koníčka..tak uvidím jestli se mi poštěstí. Ráda bych si jednou udělala i nějaký kurz...zatím je to pořád o samonaučení :)
  Měj se moc krásně a přeji krásný zbytek slunečného dne. Renča

  OdpovědětVymazat
 3. Jé, místo chleba šicí stroj, to se mi ještě nepovedlo:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)) Ajko, přísahám, že jsem koupila i normální i toustový pro Nynu, ale to už jsem měla v autě ty nožičky :))

   Vymazat
 4. Waw, tak tomu říkám poklad ..... Reni, závidím .... chtěla jsem se tě zeptat, jestli jsi koupila i ten chleba, nebo jsi na něj od samé radosti zapomněla, ale čtu u Ajky, žes koupila :o):o):o)tak ani rodina nepřišla zkrátka ....pa, pa Marki

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)) Marki, nezapomněla..naopak jsem pobavila osazenstvo samoobsluhy...:))) Paní vedoucí říkala, že ten baráček koupili už před rokem a rok se jim to vše válelo na dvorku...kdyby to nebylo na náměstí a v takovém bordelu všeho možného, tak bych si tam snad i "zarochnila"
   Nechápu jak tohle může někdo vyhodit...taková nádhera...
   Měj se krásně :) Renča

   Vymazat
 5. Dobrý den Renatko,
  krásný poklad, já mám doma šicí stroje asi čtyři, ze dvou jsou stolečky, další čekají. Je to nádhera a vůbec nechápu jak to někdo může vyhodit. V sobotu mi volal kamarád, že našli na půdě starého houpacího koně, že ho chtěli vyvézt do sběrného dvora a pak si uvědomil, že mám sběrný dvůr vlastně doma, tak je u nás. Já fakt nevyhodím nic a když už bych šla něco vyhodit, tak bych toho určitě víc dotáhla domů.
  přeji pěkný den Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den Majko, houpací kůň je nádhera!!!! :) u našich na půdě jsou "jenom" houpací kohouti po tatínkovi, ale taky mám v plánu, že jestli se nám poštěstí a Nynouškovi přibude sourozenec, tak je přitáhnu domů :) a mít doma "sběrný dvůr" je super, obzvlášť když je člověk šikovný a dá těm věcem zase krásu!!!
   Já jsem byla jednou před lety "nakupovat" ve sběrným dvoře, když jsme se s kamarádkou Janou dozvěděly, že tam mají prej nějaké kované svícny...Byl na nás pohled k popukání...jak jsme se v dešti hrabaly v té hrozné hromadě všeho možného :) nejdřív jsme to braly po jednom svícínku..jednom svícnu..jednom zvonečku..jednom věšáčku a nakonec jsem přitáhla domů 30 kousků - velkejch, malejch...a cena?? 400korun - byl to ten nejlepší kup mýho života :)))
   Přeji krásný den a děkuju za komentář!! :) Renča

   Vymazat
 6. Hi ! I love your house and your blog! I hope you have a good week
  Angelica

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hi Angelica, thank you so much for your comment!! Have a nice day. Renata

   Vymazat