pátek 12. září 2014

Deštivý.......tak jako u většiny z Vás..i u nás je dneska nevlídno, deštivo a tím pádem i lezavo...
Včera jsem zapálila doma svíčky a uvědomila si, že léto je zřejmě s konečnou platností fuč :( A babí asi zapomnělo, že by mělo dorazit... Doba svíček a luceren svítících po celém baráčku nastává (zjistila jsem, že musím dokoupit ty čajové) - a začíná pomalu čas topení nebo přivlažování vnitřku...Zatím jsme ještě nezatopili, ale myslím, že to přijde velmi brzy... Psi dneska, tak jak jsou zvyklý z léta běhají dovnitř a ven a dovnitř a ven a podlaha dneska volá - "nevytírej, nemá to cenu :)", všude jsou ťápoty a já si jen dávám pozor, aby mi to neuklouzlo a neskončila jsem zadní částí pěkně na dlažbě :)
Doma mám i v tuhle denní hodinu rozsvícené světla a říkám si, jak je to dnešní počasí lákající k zalehnutí do pelechu s knížkou... Ale to poslední léta dělám jen, když jsem opravdu nemocná... A boť nejsem nemocná (ťuk ťuk) knížka musí počkat :)
Naopak - být nemocná ani nemůžu, budu vejletit :) Dneska mám s Nynou v plánu návštěvu za maminkou a tatínkem - byl včera na houbách a čeká na mě jeho výborná houbová polívka...
Taky si musím koupit pláštěnku...Bože, ani nevím kdy jsem jí měla naposled na sobě :) Ale zítra večer jdeme s drahou polovičkou za kůlturou - dělám mu doprovod na koncert Kabátů a vypadá to, že pláštěnka se mi bude hodit... Navíc ráno vyrážím se svojí nejlepčejší kamarádkou Simčou do Berouna na trhy a přemýšlím, že možná se mi bude hodit i tam :) ... na jaře bylo v Berouně lezavo a zima... a litovala jsem, že jsem nechala doma rukavice...teď na podzim bude asi to samé a ještě navíc deštivo... v hlavě mi šrotuje nejenom, v čem já tam vlastně pojedu...ale samozřejmě i to co velmi, ale velmi nutně potřebuju koupit :)

Je mi jasné, že určitě pár peněz utratím za další hrnky, koupila jsem si na jaře jeden pěkný červený čajový a naprosto jsem si ho zamilovala, tak musím dokoupit ještě další... nutně potřebuju koupit nějakou pěknou zapejkací misku na koláč...pekáček... no a pak ty další věci...:)
Určitě "nutně budu potřebovat" koupit něco u paní keramičky Věry Jenšové...její keramiku opravdu miluju a moje srdíčko se tetelí, jakmile její práci vidí ... Mám od ní několik věcí a kdybych mohla - vykoupila bych jí celý stánek :)
A nemluvě o tom, co zjistím, že "nutně potřebuju" při procházení mezi stánky :)
Ještě, že mám za měsíc svátek a blíží se vánoce a Ježíšek, doufám usoudí, že jsem byla celý rok dostatečně hodná a nebude mu vadit, že jsem si dárky vybrala předem :) :) Účtenky mu samozřejmě nechám v obálce za oknem i s dopisem :)

...a prší a prší a prší ......
Paní Jenšovská má asi 80 různých forem na tyhle krásná srdíčka... Určitě přikoupím do sbírky a budu přikupovat ještě hoooodně dlouhá léta :) ... motýlci do kytek jsou další jistota, kterou pořídím zítra v Berouně... nutně potřebuju aspoň jednoohooo :) ...prostě paní Jenšovská je můj favorit :) 


Přeji Vám všem krásný a pohodový víkend.
Renata

4 komentáře:

 1. Jojo, taky prší .... a na vánoce radši nemyslim:-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Ajko, pršet přestalo - jupííí - a snad zase nezačne :)
   ...na vánoce se snažím taky nemyslet...ale blíží se "pekelnou" rychlostí :)))

   Vymazat
 2. Renatko, děkuji za návštěvu na mém blogu a vítám tě mezi blogerkami. Moc ti přeji, ať ti je tady dobře.
  Pohodový den,. Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Heli, já Ti moc děkuju za Tvůj komentář!!!
   Mám tvůj blog uložený v oblíbených složkách už dlouho, ale v blogu ještě pořád tápu a zrovna u tebe nevím, jak si ho přidat do sledovaných :)
   Přeji Ti krásný večer, Renata

   Vymazat