pondělí 15. září 2014

Beroun a Kabáti :)


...dnes se konečně dostávám k počítači...víkend utekl jako voda a dnešek ještě víc :) ...ale pár fotek ze soboty přeci jen mám..a dojmů ještě víc ...:)
Nějakej andílek lítal v sobotu nad keramikama z Berouna a nadělil jim a nám nakupujícím výletníkům krásné, slunečné počasí :) Cesta nám sice trvala dvě a půl hodiny - Praha byla relativně ucpaná a díky tomu jsme nestihly projít všechny stánky - byla jsem v časovém presu kvůli koncertu, ale upřímně musím přiznat, že jsem svůj berounský peněžní limit překročila o rovných 100%, takže by to bylo vážně jen na kukačku :)

!!! tudíž varování pro mě na příště : "Renčo, nenechávej si v pěněžence víc peněz, než je limit na nákupy, nepomůže, že si je dáš do postranní kapsičky - při pohledu na nějakou keramickou krásu dostaneš zatmění mozku...rozepneš kapsičku a celou zpáteční cestu budeš přemejšlet, jak to proboha uděláš s penězmi po zbytek měsíce" :)

...ale jinak byla mise úspěšně splněna, počasí nám opravdu vyšlo nádherné a vše co jsem chtěla koupit jsem nakoupila :) snad jen ta forma na koláč je víc forma na cokoliv... ale padla mi do oka a nedalo se nic dělat... na tu pravou koláčovou mi už opravdu nezbyly peníze :)
a navíc jsem ráda osobně viděla některé z keramiků/ček, jejichž práci obdivuji na Fléru nebo na MMB - například Marcelu "Hliněnku" u které jsem si nakoupila alespoň zápichy do truhlíků nebo paní Benešovou, která dělá velmi barevnou, osobitou keramiku, která se velmi líbí mé drahé polovičce, takže jsem mu udělala radost a koupila jeden pěkný barevný džbán, aby jsme měli z čeho pít vodu s mátou, meduňkou, citrónem a limentkou v letních parných dnech :)

No a po návratu domů jsem měla přesně 20minut a vyráželo se na koncert... Vidět tolik lidí pohromadě byl opravdu zážitek... Stejně tak jako v pozdějších hodinách vidět dámské osazenstvo koncertu, kterak vzdává hodinové stání fronty na záchod a bez jakýchkoliv skrupulí vykonává potřebu u plotu jako to pánské osazenstvo... jak jsem se potom dozvěděla od "sousedky" - pod tribunou to taky šlo a bylo tam dosti plno...Já raději vůbec nepila (i když jsem si přivodila tím pádem bolest hlavy) a mezi těmi sedmdesáti tisíci lidmi jsem žádné potřeby nepociťovala - teda až na hlad :)))) No a taky jsem měla radost, boť jsem znala pár písníček, vedle mě byl asi šedesátiletý pán, který naprosto úžasně kalil na všechny písničky a při pohledu na dav před námi jsem byla vděčná Martinovi, že jsme koupili lístky na tribunu...:) A cesta celého toho davu po konci koncertu ve dvaceticentimetrovém nánosu bláta byla jen tou pravou rockovou třešničkou na dortu... Kecky jsem neztratila, ani jsem si do toho bahna nekecla...ale občas to bylo o fous :)

Den to byl krásný, náročný a v půl dvanáctý, když jsme přijeli domů se mi chtělo plakat vděčností, když jsem viděla postel... asi stárnu či co :)


ráno bylo nádherné...mlha jako v pohádce, všude viditelné pavučiny a rosa naprosto úplně všude a na všem :)

....trošku mě mrzí, že jsem víc dělala "jéééé" než fotila ...takže fotek je opravdu malinkato :) 

Doma s úlovkem :) 

...motýlek nakonec nebyl jenom jeden, ale čtyři a srdíčka mi taky nějaká přibyla :) 


....tahle fotka vznikla v době, kdy na koncert stále proudili tisíce a tisíce lidí a když se rozsvítili v jednu chvíli v té tmě zapalovače a zhasly mobilní telefony byl to  pohled přímo úžasný!!! :)


...začínám pomalu připravovat podzimní aranžmá, ale dneska bylo tak hezky, že původní plán dát letničkám sbohem a pokojovky nastěhovat zpátky domů byl odsunut zatím na neurčito :) ...tak mám v podloubí teď takovou hezkou směsici :)

Přeji Vám krásný týden a děkuji za nahlédnutí.
Renata

6 komentářů:

 1. Pane jo, tam bylo národa ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko moc :) a všechny věkové kategorie - od malých dětí až po šedesátníky :)

   Vymazat
 2. Reni, máš moc krásný úlovek. Na koncertu bylo teda lidí.....
  Tvůj blog se mi velmi líbí a budu k tobě ráda chodit nakukovat.
  Měj se prima. Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, moc Ti děkuju za zprávu!! Jsem moc ráda, že jsem "padla do noty". Úlovek byl krásný, kdyby byl neomezený rozpočet byl by ještě hezčí;) A naštěstí si Ježíšek prý něco z toho úlovku vezme - uff :)
   Měj se moc krásně a zase se budu těšit. Renča

   Vymazat
 3. Reni, moc krásně jsi si nakoupila, já bych na tom určitě byla stejně a nechala tam kupu peněz ..... moc mě zaujalo to křesílko u truhly, mám na půdě podobné a uvažuju, že si ho opravím, ten potah na něm, to je kůže ???? Marki

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marki moc děkuju za pochvalu!!
   Křesílko je v originálním stavu - řekla bych, že je to nějaká imitace kůže, než ta pravá, ale naštěstí je úplně zachovalé a nebylo potřeba ho nikterak opravovat ani renovovat. A na čtení knížky to má ideální "posed" :)
   Přeji ti krásný večer, Renča

   Vymazat